İletişim +90 (252) 612 60 30

Hizmetlerimiz / Enerji Kimlik Belgesi

enerji-kimlik-belgesiEnerji Kimlik Belgesi Nedir?

“Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” ne göre düzenlenen ve zorunlu tutulan EKB, binanızın su, elektrik, jeotermal, kömür, doğalgaz, fuel-oil gibi doğal kaynakları verimli kullanıp kullanmadığını değerlendiren bina enerji sınıflandırma belgesidir.

Enerji Kimlik Belgesi Neden Zorunlu?

EKB yeni yapılarda “Yapı Kullanım İzin Belgesi” almak için yönetmelikle zorunlu tutulmuştur. “Yapı Kullanım İzni” 2010 yılı ve öncesinde alınan binalar için 2017 yılına kadar EKB’lerini “Yetkili Enerji Verimliliği Danışmanlığı Firması”na düzenletmeleri için süre verilmiştir.

Bina alım-satımı, kiraya verme ve “Yapı Kullanım İzin Belgesi” alımında “Enerji Kimlik Belgesi” düzenlenmiş olması zorunlu tutulmuştur. “Yapı Kullanım İzin Belgesi” belediye hizmetleri alınabilmesi için gerekli belgedir.

Enerji Kimlik Belgesi İstisnaları Nelerdir?

Enerji Kimlik Belgesi bazı binalar için zorunlu olmasa da binanızın enerji verimliliğini ölçmek ve tasarruf noktalarını tespit edebilmek için önemli bir belgedir. Geçici yapılar (2 yıldan az kullanılacak), depo, sera, 50m2’den küçük yapılar gibi bazı istisnalarda EKB zorunlu değildir.

Yalıtım Hizmetleri

Yalıtım Hizmetleri

Fako Grup ile Enerjinizi Yüksek Tutun! Konutlarımızı kışın soğuk yazın ise sıcaktan koruyan ısı yalıtım uygu... Devamı
Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Nedir? “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” ne göre düzenlenen ve zorunlu tutulan ... Devamı
Ürün Özellikleri

Ürün Özellikleri

EDPAİNT RP-PRIMER REDPAİNT RP-PRİMER- AKRİLİK ASTAR REDPAİNT RP-PRİMER (AKRİLİK ASTAR ) Mineral sıva, iç ve d... Devamı

Neden Yalıtım Yaptırmalıyız ?

Isı yalıtımı, doğru ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmış binalarda yaşam alanlarında hijyeni sağlar , rutubetsiz , kış mevsiminde daha sıcak, yaz mevsiminde daha serin bir yaşam ortamı sunar. Yaşam standardınızı maksimize ... Devamı

Scroll to Top